Wyprawa rowerowa na Olandię w Szwecji - 01-10.08.2017


Start/Meta: Gdynia – Karlskorone - Olandia - Gdynia
Dystans: ok. 590 km
Termin: 01-10.08.2017
Startujemy: wyjazd do Gdyni 01.08. własnym transportem
Koszt: 800 zł

 

Plan wyprawy:

Dzień 1

wtorek

Wyjazd do Gdyni własnym transportem. Prom odpływa o 21.00. W porcie trzeba być godzinę przed wypłynięciem promu. Adres portu: Gdynia ul. Kwiatkowskiego 60

Dystans: Dzień bez rowerów

 

Dzień 2

środa

Do Karlskorony przypływamy o godz. 7.45, stąd wsiadamy na rowery i wyruszamy w trasę. Pierwszy przystanek w miejscowości Kristianopel ( 33 km ). W miasteczku zachował się okazały XVII wieczny kościół pw. Świętej Trójcy , który stanowi jedną z największych budowali sakralnych w regionie . Docelowym miejscem w tym dniu będzie Kalmar ( 95 km ) który zwiedzimy w drodze powrotnej.

Dystans: 95 km

 

Dzień 3

czwartek

Kalmar - tu wsiadamy w autobus, aby przedostać się 6 kilometrowym mostem na wyspę, dojeżdżamy do miejscowości Färjestaden, opodal jest duży park rozrywki, następna miejscowość to Vickleby - urocza wioska, dużo zieleni, kwiatów, drzew i krzewów, a wśród nich kolorowe domki z białymi okiennicami oraz kościół katolicki. Po drodze być może uda nam się napotkać kolonie fok, które podpływają do brzegu morza. Ciekawą atrakcją będzie najwyższa latarnia morska w Szwecji Lange Jan – 42m. Dystans dnia – 65 km. Nocleg w okolicy Ottenby.

Dystans: 65 km

 

Dzień 4

piątek

Ottenby - Zieleń, kamienie, wylegujące się wszędzie krowy i przechadzające wolnym krokiem czarne owce. Bajka! – Eketorps Borg – to jedno z najciekawszych miejsc na wyspie . to stanowisko archeologiczne, w którym znajdziemy zrekonstruowaną osadę obronną sprzed setek lat – lokalna ludność zamieszkiwała tu już w IV wieku n.e. Następna miejscowość to Grasgards hamn, Mały, malowniczy rybacki port. Czerwone domki, łódeczki i … budka z fish & chips! Nocleg w okolicach Gardby.

Dystans: 52 km

 

Dzień 5

sobota

Gardby - Graborg – największe prehistoryczne stanowisko na Olandii. Lerkaka, gdzie stoi najlepiej zachowany rząd pięciu wiatraków typu koźlak, czyli tych, którym obracały się nie tylko skrzydła, ale wokół własnej osi mogła obracać się cała konstrukcja wiatraka.Sandvik – w okolicy nocleg.

Dystans: 50 km

 

Dzień 6

niedziela

Sandvig – Böda,plaża gdzie piasek bielusieńki i woda czysta. Grankullavik ( Puszcza Trolli ), latarnia Erik – nocleg w okolicy.

Dystans: 50 km

 

Dzień 7

poniedziałek

Grankullavik - rezerwat przyrody (raukar - ostańce wapienne). Borgholm z letnia posiadłością rodziny królewskiej ( Solliden ) z fantastycznym ogrodem. W Borgholmie jest również znane i warte odwiedzenia muzeum Himmelsberga Museum. To prawdziwy skansen dawnych gospodarstw, domów, ich wyposażeń oraz przedmiotów mówiących o dawnym życiu na Olandii, połączony z galeriami sztuki i ogrodem.

Dystans: 76 km

 

Dzień 8

wtorek

Borgholm – Kalmar. Zwiedzanie miasta. Jednym z najcenniejszych zabytków Kalmaru jest usytuowany nad brzegiem morza okazały zamek (Kalmar slott) oraz Stare Miasto.( 37 km ). Nocleg w okolicy.

Dystans: 37 km

 

Dzień 9

środa

Kalmar – Navragol ( 70 km ) nocleg w okolicy.

Dystans: 70 km

 

Dzień 10

czwartek

Navragol – Karlskorona ( 27 km ). Zwiedzanie miasta i powrót do Gdyni.Prom o godz. 21.00

Dystans: 27 km

 

Transport:

Wyjazd do Gdyni 01.08.2017 r. własnym transportem.

 

Noclegi:

Wyprawa z namiotami.

 

Koszty i świadczenia:

Koszt wycieczki 800 zł obejmuje:

  • Bilet na prom
  • Ubezpieczenie
  • Śniadania
  • Gorące posiłki
  • Kolacje
  • Transport bagaży

 

Zgłoszenia:

  • Pozostały jeszcze dwa wolne miejsca, zapraszamy!
  • Szczegółowe informacje u Wiesi pod nr tel 507 07 15 90
 
 

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

travel planet

logo WPR

Velotur

velotur